• kiyder@gmail.com
  • 0 212 555 16 66
Thumb
KEVSER İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

Hakkımızda

2017'den Günümüze

Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği 2017 yılının Aralık ayında kurulmuştur. Kuruluşunun ardından 2018 yılında yapılan İlk Genel Kurul toplantısından sonra, amaçları doğrultusunda hizmet vermeye başlamıştır.

Fedakârlık, özveri, samimiyet çatısı altında hizmete başlayan kurum; Türkiye ve Dünyada mazlumların sessizliğine ses olup, onların ihtiyaçlarını gidermeyi temel esas olarak kabul etmişlerdir.

Bu hedefler doğrultusunda; mazlum insanların ihtiyaçlarını gidermek için başta İstanbul ve ardından Türkiye genelinde, belirlenen ihtiyaçlar giderilmiş ve giderilmeye de devam etmektedir.

Türkiye içerisinde yapılan çalışmaların arasında belli bazı şehirler bulunuyor. Bu şehirlerin ihtiyaç durumuna göre özel bazı projeler yapılmıştır. Örneğin öğrencilerimizin; kırtasiye, bot, mont gibi giyecek ihtiyaçları giderilmiş ve her türlü destek sağlanmıştır. Yine burslar verilmiş ve öğrenciler için özel fonlar oluşturulmuştur.

Türkiye içerisinde yapılan projeler sadece bunlarla sınırlı değildir. Erzak, temel ev ihtiyaçları, yiyecek, giyecek, yakacak gibi ihtiyaçlar da yine ihtiyaç sahibi ailelere titizlikle ulaştırılmıştır.

Kevser İnsani Yardımlaşma Derneği, sadece Türkiye’de değil; dünyada da mazlumların sesi olmaya gayret gösteren bir dernektir. Günümüz Kerbela’sı olarak nitelendirilen Yemen’de, mazlum insanlarla iletişim halinde olarak, onların ihtiyaçları doğrultusunda özel çalışmalar sürdürmüş ve hali hazırda da sürdürmektedir.

Şehit ve yetim aileler, savaş mağdurları, zulüm ve baskı altında kalan dünya mazlumlarının tamamı Kevser İnsani Yardımlaşma Derneği tarafından önemsenerek, yardımlar doğru ve hızlı bir şekilde sahiplerine ulaştırılmaya çalışılmıştır.

Ambulanslar, su tankerleri gibi sağlık alanında da etkili olan dernek, bundan sonra da faaliyetlerine yine Hakk’ın rızasını gözeterek devam edecektir.

Dünya üzerinde su kuyusu açma projesi yine Kevser İnsani Yardımlaşma Derneği’nin faaliyetleri arasındadır. Hz. Ali’nin(a.s) sünneti olan kuyu açma projesinde de aynı özveri ve samimiyetle etkili bir şekilde etkinlikler sürdürülmektedir.

Yemen’de, Suriye’de, Afganistan’da, Filistin’de, komşumuz ve kardeşimiz Azerbaycan’da, İran’da, Bangladeş’te de Kevser İnsani Yardımlaşma Derneği aktif bir şekilde çalışıyor, ihtiyaç sahibi kimselere de imkânlar doğrultusunda tüm desteği sağlanmaktadır.

Bu ülkelerde depremzedelere insani yardım ulaştırıldığı gibi; Karabağ gibi savaş mağduru olan ve birçok şehit veren, şehit ailelerine de, Türkiye’de yaşayan Azerbaycanlı aileler için de seferber olarak yardımlar ulaşması gereken yerlere ulaşmıştır.

Dün, bugün ve yarın yapılan faaliyetler devam etmekte ve Allah’ın izni, İslam dünyasının fedakârlıkları ve Ehl-i Beyt severlerinin desteğiyle de çalışmalarına devam edecektir.